РАСПОРЕД НА ОБУКИ ЗА МОДУЛОТ PEDIATRIC LIIFE SUPPORT (PLS)- ПЕДИЈАТРИСКО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ  НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ 2017-2018 ГОДИНА ВО УСТАНОВАТА МЕДИЦИНСКИ СИМУЛАЦИСКИ ЦЕНТАР

I ГРУПА

Ред. бр.

Име и презиме на специјализант

Дата на обука

Час

1.

ЕЛЕНА ЦВЕТИНИВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

2.

ХИДАЈЕТ АДЕМИ СЕЈФУЛИ

11.03.2019

10-14.30ч

3.

МЕВЛУДЕ АДЕМИ

11.03.2019

10-14.30ч

4.

САНДРА АРСОВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

5.

АНА СПАСОВСКА ЃОРГОВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

6.

БОРЧЕ СИВАКОВ

11.03.2019

10-14.30ч

7.

АТАНАС ФУРНАЏИСКИ

11.03.2019

10-14.30ч

8.

АНЕТА ВУЧКОВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

9.

БИЛЈАНА ЧАДИЕВА

11.03.2019

10-14.30ч

10.

ГОРАН МИТЕВСКИ

11.03.2019

10-14.30ч

11.

ДИМА ИЛИЕСКА

11.03.2019

10-14.30ч

12.

ВИОЛЕТА МОЈСОВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

13.

РЕНАТА БОГДАНОВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

14.

ЈУЛИЈА ЃОРЧЕВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

15.

МЕРИ БЕРАТ

11.03.2019

10-14.30ч

16.

ВАЛЕНТИНА БОЈОВСКА ТРАЈАНОВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

17.

МАРИНА ВУКАСИНОВИЌ СТОЛСКА

11.03.2019

10-14.30ч

18.

ВЛАДИМИР  РИСТОВСКИ

11.03.2019

10-14.30ч

19.

КРИСТИНА ГЕОРГИЕВСКА

11.03.2019

10-14.30ч

20.

МАГДАЛЕНА МАНЕВА

11.03.2019

10-14.30ч

 

II ГРУПА

1.

КОСТАДИНКА ЃОРЃИОСКА

12.03.2019

10-14.30ч

2.

АНТОНЕЛА МАНАСИЕВСКА

12.03.2019

10-14.30ч

3.

ИВАНА КОПРИВЊАК

12.03.2019

10-14.30ч

4.

МАРТИНА АМБАРЏИЕВА

12.03.2019

10-14.30ч

5.

СЛАВИЦА МАВРУШЕВА

12.03.2019

10-14.30ч

6.

САМИР ЈУСКОСКИ

12.03.2019

10-14.30ч

7.

КАТЕРИНА ЈОВАНОВА

12.03.2019

10-14.30ч

8.

АЛЕКСАНДРА ПАНОСКА

12.03.2019

10-14.30ч

9.

СЛОБОДАНКА ЦВЕТКОВА

12.03.2019

10-14.30ч

10.

ДИНА   ЗАФИРОВА

12.03.2019

10-14.30ч

11.

БЕТИ   ГЕЛЕЈЧЕВСКА –ИЛКОСКА

12.03.2019

10-14.30ч

12.

ДЕЈАН РУНТЕВ

12.03.2019

10-14.30ч

13.

ГОРАН   РАЗМОСКИ

12.03.2019

10-14.30ч

14.

ВЕЛИМИР    ШУМЕНКОВСКИ

12.03.2019

10-14.30ч

15.

ВИЛИЈАМ   КИТЕВСКИ

12.03.2019

10-14.30ч

16.

МАРИЈА ЈОВАНОВСКА КАЛПАК

12.03.2019

10-14.30ч

17.

 ЃОРЃИ  КАЛПАК

12.03.2019

10-14.30ч

18.

РИНА  ПУРИНИ

12.03.2019

10-14.30ч

19.

АЛБИНА  БЕЈТА

12.03.2019

10-14.30ч

20.

СЛАВИЦА  ЗДРАВЕВА

12.03.2019

10-14.30ч

 

III ГРУПА

1.

ВИКТОР  СИМЕОНОВСКИ

13.03.2019

10-14.30ч

2.

МАРИЈА  ЏАМБАЗОВА

13.03.2019

10-14.30ч

3.

АНА  БЛАЖЕСКА

13.03.2019

10-14.30ч

4.

СЛАЃАНА   ГИНОСКА

13.03.2019

10-14.30ч

5.

СОЛЗА  ЈОВАНОВСКА

13.03.2019

10-14.30ч

6.

ФИЛИП  НАУМОВСКИ

13.03.2019

10-14.30ч

7.

АНГЕЛА ТРПОСКА

13.03.2019

10-14.30ч

8.

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВА ПОСТОЛОВСКА

13.03.2019

10-14.30ч

9.

ДУРИМ АСАНИ

13.03.2019

10-14.30ч

10.

АЛИЛ ДЕРВИШОСКИ

13.03.2019

10-14.30ч

11.

АЛЕКСАНДРА ГЕОРГИЕВА

13.03.2019

10-14.30ч

12.

ГОРАН  РАФАЈЛОВСКИ

13.03.2019

10-14.30ч

13.

МАРЈАН   ГРНЧАРЕВСКИ

13.03.2019

10-14.30ч

14.

КАТЕРИНА АСПРОВСКА

13.03.2019

10-14.30ч

15.

КРИСТИНА МИЛЕВСКА

13.03.2019

10-14.30ч

16.

ИЗАБЕЛА ЈОВАНОВСКА

13.03.2019

10-14.30ч

17.

ГОЦЕ ЈОНЗОСКИ

13.03.2019

10-14.30ч

18.

ТАМАРА БОЈКОВСКА

13.03.2019

10-14.30ч

19.

НАДИЦА ТРАЈКОВСКА

13.03.2019

10-14.30ч

20.

ФИЛИП НИКОЛОВ

13.03.2019

10-14.30ч

 

IV ГРУПА

1.

АНА ЧЕЛИКИЌ

14.03.2019

10-14.30ч

2.

САЊА ЛУКИЌ

14.03.2019

10-14.30ч

3.

ЏЕМ  АДЕМ

14.03.2019

10-14.30ч

4.

ЕЛЕНА МАНАСИЕВСКА

14.03.2019

10-14.30ч

5.

МАРИЈА ЃОШЕВСКА

14.03.2019

10-14.30ч

6.

КЕВИЦА ШОПОВА КЛИФОВА

14.03.2019

10-14.30ч

7.

НИКОЛА ТРЕНДАФИЛОВ

14.03.2019

10-14.30ч

8.

АЛЕКСАНДРА  Р.ПОПОСКИ

14.03.2019

10-14.30ч

9.

НИКОЛА  СИЛЈАНОВСКИ

14.03.2019

10-14.30ч

10.

АНДРИЈАНА АНДРЕЕВСКА

14.03.2019

10-14.30ч

11.

СТЕФАН  КРСТЕВСКИ

14.03.2019

10-14.30ч

12.

РРЕЗЕРТА  ЕЛЕЗИ

14.03.2019

10-14.30ч

13.

ЕЛЕНА ЃОРЧЕВСКА

14.03.2019

10-14.30ч

14.

БИЉАНА ПОПОСКА

14.03.2019

10-14.30ч

15.

ЕЛИЗАБЕТА ИЛИЕВА ГЕОРГИЕВСКИ

14.03.2019

10-14.30ч

16.

ГАЗМЕН МЕХМЕТИ

14.03.2019

10-14.30ч

17.

МАЈА ИВАНОВА

14.03.2019

10-14.30ч

18.

БОБАН СОТИРОВСКИ

14.03.2019

10-14.30ч

19.

АНДРИЈАНА ПЕТРУШЕВСКА

14.03.2019

10-14.30ч

20.

АНАСТАСИЈА ДЕНОВА

14.03.2019

10-14.30ч

 

V ГРУПА

1.

ДРАГАНА БИСЛИМОВСКА

15.03.2019

10-14.30ч

2.

МАЈА ЌУЛИБРК НЕДЕЛКОВСКА

15.03.2019

10-14.30ч

3.

СТЕФАНИА АЗМАНОВА

15.03.2019

10-14.30ч

4.

МАЈА ДИМИТРОВСКА

15.03.2019

10-14.30ч

5.

НЕНАД  ВРГОВИЌ

15.03.2019

10-14.30ч

6.

СИМОНА САПУНЏИЈА

15.03.2019

10-14.30ч

7.

ЛЕУТРИМ ШАЌИРИ

15.03.2019

10-14.30ч

8.

АВДИ МУРТЕЗАНИ

15.03.2019

10-14.30ч

9.

АНТОНИО  МИТКОВ

15.03.2019

10-14.30ч

10.

ЃУЛШЕН МУРАТИ

15.03.2019

10-14.30ч

11.

НУРЏАНЕ ЗЕНУНИ СУЉИМАНИ

15.03.2019

10-14.30ч

12.

ЕЛЕНА ТРАЈКОВСКА

15.03.2019

10-14.30ч

13.

АНА СТОЈКОВСКА

15.03.2019

10-14.30ч

14.

АНГЕЛ  СТОЈАНОВСКИ

15.03.2019

10-14.30ч

15.

АЛЕКСАНДРА ТОЧКО

15.03.2019

10-14.30ч

16.

ВЕРИЦА МАЛИНКОВА

15.03.2019

10-14.30ч

17.

ВЕСНА ЗДРАВЕВСКА

15.03.2019

10-14.30ч

18.

КАМЕЛИЈА ЈОРДАНОВСКА

15.03.2019

10-14.30ч

19.

АЛБЕРТ ВЕЛИА

15.03.2019

10-14.30ч

20.

ЕМИЛИЈА ЧАБУКОВСКА

15.03.2019

10-14.30ч

 

VI ГРУПА

1.

ИВО ПАУНКОВСКИ

18.03.2019

10-14.30ч

2.

СТОЈАНЧО ИЧЕВ

18.03.2019

10-14.30ч

3.

МАРКО РАДИНОСКИ

18.03.2019

10-14.30ч

4.

АНЕТА АТАНАСОВА

18.03.2019

10-14.30ч

5.

АНА ВАСИЛЕВСКА

18.03.2019

10-14.30ч

6.

ДЕЈАН БИЛЕВСКИ

18.03.2019

10-14.30ч

7.

ХАНА ДЕАРИ

18.03.2019

10-14.30ч

8.

СЕЈЛАН МУРТЕЗАНИ

18.03.2019

10-14.30ч

9.

ЕЛМЕДИНА АКИКУ

18.03.2019

10-14.30ч

10.

АРТА ИСЕНИ – ХАСАНИ

18.03.2019

10-14.30ч

11.

АЈЛА СКЕНДЕРИ

18.03.2019

10-14.30ч

12.

АНГЕЛА КОЛЕСКА

18.03.2019

10-14.30ч

13.

БОГДАНКА АРНАУТОВСКА

18.03.2019

10-14.30ч

14.

ДЕСПОТ ДЕСПОТОВСКИ

18.03.2019

10-14.30ч

15.

АНИТА НАЈДОВА

18.03.2019

10-14.30ч

16.

СТЕФАН КРСТЕВСКИ

18.03.2019

10-14.30ч

17.

АНГЕЛЧО ГЕОРГИЕВСКИ

18.03.2019

10-14.30ч

18.

ЉЕУТРИМ СУЉЕМАНИ

18.03.2019

10-14.30ч

19.

КУЈТИМЕ РУШИТИ-МЕХМЕТИ

18.03.2019

10-14.30ч

20.

ЕДИТА ИСЕИНИ

18.03.2019

10-14.30ч

 

VII ГРУПА

1.

САНДРА ЦИЛЕВСКА

19.03.2019

10-14.30ч

2.

ГОРАН ГЕОРГИЕВСКИ

19.03.2019

10-14.30ч

3.

СИМОНА ПОПОВА

19.03.2019

10-14.30ч

4.

МАКЕДОНКА МИТРЕСКА НАУМОСКА

19.03.2019

10-14.30ч

5.

АНДРИЈАНА ТРАЈКОВА

19.03.2019

10-14.30ч

6.

НИНА АПОСТОЛОВСКА

19.03.2019

10-14.30ч

7.

ТАТЈАНА ДАВИТКОВСКА

19.03.2019

10-14.30ч

8.

БИЛЈАНА ОГНЕНОСКА

19.03.2019

10-14.30ч

9.

АНДРИЈАНА ИЛИЕВСКА ВЕЛКОВСКИ

19.03.2019

10-14.30ч

10.

ПЕТАР МИЛОШЕВСКИ

19.03.2019

10-14.30ч

11.

БОЈАН БУДИЌ

19.03.2019

10-14.30ч

12.

НЕВЕНКА РИДОВА

19.03.2019

10-14.30ч

13.

БЕРАТ СЕЈДИНИ

19.03.2019

10-14.30ч

14.

ДУБРАВКА МАРТИНОВСКА

19.03.2019

10-14.30ч

15.

ВЕСНА РОГЛЕВА ЈАНЕВА

19.03.2019

10-14.30ч

16.

ЛУЛЈЕТА МУЛАКИ

19.03.2019

10-14.30ч

17.

МАРИЈА КАРАКОСТОВА

19.03.2019

10-14.30ч

18.

ЈАСМИНА СТОЈЧЕВСКА

19.03.2019

10-14.30ч

19.

ВЕСНА ГРОЗДАНОСКА ПЕТРЕСКА

19.03.2019

10-14.30ч

20.

ВЛАДО СПИРОВСКИ

19.03.2019

10-14.30ч

 

VIII ГРУПА

1.

СЕЈАТ ЌАЗИМОСКИ

20.03.2019

10-14.30ч

2.

ЕЛИЗАБЕТА ШУПЕРЛИСКА

20.03.2019

10-14.30ч

3.

СИМОНА ДАНОСКА

20.03.2019

10-14.30ч

4.

РОЛАНД  ДУКА

20.03.2019

10-14.30ч

5.

ИЛИЈА АТАНАСОВ

20.03.2019

10-14.30ч

6.

ВАСКА ТРАЈКОВА

20.03.2019

10-14.30ч

7.

КРИСТИНА ДЕНЧОВСКА

20.03.2019

10-14.30ч

8.

ЕЛЕНА КРСТЕСКА

20.03.2019

10-14.30ч

9.

МИРКО МИШЕЛ МИРЧЕВСКИ

20.03.2019

10-14.30ч

10.

АЛЕКСАНДАР ПЕТРОВСКИ

20.03.2019

10-14.30ч

11.

ЕНЕС ЈАШАРИ

20.03.2019

10-14.30ч

12.

ДАРКО ДОНЕВСКИ

20.03.2019

10-14.30ч

13.

БИЛЈАНА МИЛЕНКОВСКА

20.03.2019

10-14.30ч

14.

МАРИЈА АТАНАСОВА

20.03.2019

10-14.30ч

15.

ВИОЛЕТА НИКОЛОВ

20.03.2019

10-14.30ч

16.

МИХАЕЛА НЕСТОРОВА

20.03.2019

10-14.30ч

17.

ИВАНА КРСТЕВСКА-ТРПКОВСКА

20.03.2019

10-14.30ч

18.

ФЈОЛЕ ХАЉИЉИ ФЕТАИ

20.03.2019

10-14.30ч

19.

ЕЛЕНА БОЈАЏИЕВА

20.03.2019

10-14.30ч

20.

КРИСТИН   КОСТАДИНОСКИ

20.03.2019

10-14.30ч

 

IX ГРУПА

1.

СЕЉАДИН  МЕМЕТ

21.03.2019

10-14.30ч

2.

АНИЉА РАЦАЈ

21.03.2019

10-14.30ч

3.

ОЛИВЕРА СРБИНОВСКА

21.03.2019

10-14.30ч

4.

ДИЈАНА КОСТОВСКА

21.03.2019

10-14.30ч

5.

ЉУПКА ЛАЗАРЕВА

21.03.2019

10-14.30ч

6.

МАРИНА ТРАЈЧОВСКА

21.03.2019

10-14.30ч

7.

РОМИР КАДРИУ

21.03.2019

10-14.30ч

8.

ХРИСТИНА ТРПЧЕВСКИ

21.03.2019

10-14.30ч

9.

МИРАНДА РАМАНИ

21.03.2019

10-14.30ч

10.

АРМЕНД   ИЗАИРИ

21.03.2019

10-14.30ч

11.

ХРИСТИНА П.ДОЛЕШАЛ

21.03.2019

10-14.30ч

12.

ЈУЛИЈА ЈАНОСКА

21.03.2019

10-14.30ч

13.

ЛАМБЕ КРСТЕСКИ

21.03.2019

10-14.30ч

14.

СОЊА БОЈЧЕВА

21.03.2019

10-14.30ч

15.

ОЛГИЦА МИХАЈЛОВА

21.03.2019

10-14.30ч

16.

ДИМИТАР БОЈАЏИЕВ

21.03.2019

10-14.30ч

17.

АНТОНИО ОРДЕВ

21.03.2019

10-14.30ч

18.

БЕСИР МУРТЕЗАНИ

21.03.2019

10-14.30ч

19.

МИХАИЛ ТАУШАНОВ

21.03.2019

10-14.30ч

20.

ДЕЈАН ПЕТРОВСКИ

21.03.2019

10-14.30ч

 

X ГРУПА

1.

ЕЛЕНА МИРОВА ШАКЛЕВА

22.03.2019

10-14.30ч

2.

СЛАЃАНА КИТАНОВА-АНДОВА

22.03.2019

10-14.30ч

3.

ЕЛЕОНОРА ГРОЗДАНОВА

22.03.2019

10-14.30ч

4.

ТАТЈАНА ЌОСЕВСКА

22.03.2019

10-14.30ч

5.

МАРТИНА ДИМИТРОВА

22.03.2019

10-14.30ч

6.

ТАМАРА МАНЧЕВА

22.03.2019

10-14.30ч

7.

ВЕСНА ПЕШЕВА ЈАНКОВСКИ

22.03.2019

10-14.30ч

8.

МАРИНА ПУЛЕСКА

22.03.2019

10-14.30ч

9.

АЛЕКСАНДРА ЈАНКОВСКИ

22.03.2019

10-14.30ч

10.

ДРИТОН БИЉАЛИ

22.03.2019

10-14.30ч

11.

КАЛТРИНА РАИМИ

22.03.2019

10-14.30ч

12.

ВЕНЦО ВУИНОВ

22.03.2019

10-14.30ч

 

Технички секретар

Билјана Герасимова
Тел: +389 32 550 400
E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Адреса: ул. „Крсте Мисирков“ бр. 10-А
Пош. фах 201, Штип - 2000, Р.Македонија

Секретар

Лилјана Мираковска
Тел: +389 32 550 432
E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Студентски прашања

Анка Јорданова
032/550-868
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Медицински сестри/техничари, Забен техничар - протетичар, Акушерки

Мери Манева
032/550-070
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Општа медицина

 

Студентски прашања

Стојанче Стојанов
032/550-078
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Фармација, Дентална медицина

Васка Здравкова
032/550-408
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми
Физиотерапевт, Медицински лаборанти, Оптометрија и очна оптика