РАСПОРЕД ЗА ИСПИТ ЗА МОДУЛОТ ADVANCED LIFE SUPPORT (ALS)- ОСНОВНО ОДРЖУВАЊЕ ВО ЖИВОТ НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИ СЕПТЕМВРИ 2019 ГОДИНА ВО УСТАНОВАТА МЕДИЦИНСКИ СИМУЛАЦИСКИ ЦЕНТАР прва група

I ГРУПА

1.

АНГЕЛА ТРАЈКОВСКА

05.10.2020

10-11ч

2.

ГЗИМ НУРЕДИНИ

05.10.2020

10-11ч

3.

ЈУСУФ ИДРИЗИ

05.10.2020

10-11ч

4.

ОМЕР ДУРМИШИ

05.10.2020

10-11ч

5.   

ИВОНА БОГЕВСКА

05.10.2020

10-11ч

6.

ТАЊА ДУЦКИНОСКА

05.10.2020

10-11ч

7.

МАРИЈА ГРЧЕСКА

05.10.2020

10-11ч

8.

ВЕСНА ЈАНЕВСКА

05.10.2020

10-11ч

9.

КАТЕРИНА ЈОЛЕВСКА

05.10.2020

10-11ч

10.

АНА КУКУЛИЕВА

05.10.2020

10-11ч

11.

ИВАНА ЈАЧЕВА

05.10.2020

10-11ч

12.

СНЕЖАНА ЃОРЃИЕВА

05.10.2020

10-11ч

13.

ЗОРАН ЧАНАКОВСКИ

05.10.2020

10-11ч

14.

МИА РУСОМАНОВА

05.10.2020

10-11ч

15.

КИРИЛ ЛАЗОВ

05.10.2020

10-11ч

16.

ИЛИЈА СТОЈАНОСКИ

05.10.2020

10-11ч

17.

ГОРАН АНДОНОВ

05.10.2020

10-11ч

18.

АЛЕКСАНДАР КИКИРКОВСКИ

05.10.2020

10-11ч

19

ИРЕНА ЛЕОВА КОЦЕВСКИ

05.10.2020

10-11ч

20.

АЛЕКСАНДРА МИХАИЛОВА

05.10.2020

10-11ч

21.

МАТИЛДА СТОЈАНОВСКА

05.10.2020

10-11ч

22.

АЛЕКСАНДАР БОРОЗАНОВ

05.10.2020

10-11ч

23.

ХЕЛГА ПАВЛОВСКА

05.10.2020

10-11ч

24.

ЕЛЕНА МИТРЕСКА

05.10.2020

10-11ч

25.

ТОШЕ МИТРЕСКИ

05.10.2020

10-11ч

26.

АНА СПИРКОСКА

05.10.2020

10-11ч

27.

ЕДИТА МИНОВА

05.10.2020

10-11ч

28.

ДИМИТАР СТОИЛОКОВСКИ

05.10.2020

10-11ч

 

II ГРУПА

 

1.

СТЕФАН БАКАЛОВСКИ

06.10.2020

10-11ч

2.

КРСТО НИКОЛИЌ

06.10.2020

10-11ч

3.

МАЈА М. ИЛИЈЕВСКА

06.10.2020

10-11ч

4.

КРИСТИЈАН ЧАУШЕВСКИ

06.10.2020

10-11ч

5.   

САЊА БЕДЕ СТЕВОСКА

06.10.2020

10-11ч

6.

НАТАША СКРЧЕСКА

06.10.2020

10-11ч

7.

ИРЕНА БЕДЕ

06.10.2020

10-11ч

8.

МАГДАЛЕНА МАНАСИЕВА

06.10.2020

10-11ч

9.

ИЗЕТ САЛКОСКИ

06.10.2020

10-11ч

10.

БЛЕРОН КОЛОЊА

06.10.2020

10-11ч

11.

ЈУЛИЈАНА ЃОРГИЕВА

06.10.2020

10-11ч

12.

ГЛОРИЈА ГАШПАР

06.10.2020

10-11ч

13.

СВЕТЛАНА ПЕТКОВСКА

06.10.2020

10-11ч

14.

ЈУЛИЈА ЃОРГИЕВСКА

06.10.2020

10-11ч

15.

СТЕФАН ЛАЗАРОСКИ

06.10.2020

10-11ч

16.

АЛЕКСАНДАР ГАЦОВСКИ

06.10.2020

10-11ч

17.

ЈАСМИНА РУСЕСКА

06.10.2020

10-11ч

18.

АНЕТА КОЧИШКИ

06.10.2020

10-11ч

19

АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОСКА ТРАЈЧЕСКА

06.10.2020

10-11ч

20.

АЛЕКСАНДАР ПУПУНОСКИ

06.10.2020

10-11ч

21.

МЕЛИС СУЛЕЈМАН

06.10.2020

10-11ч

22.

АЛМА МУСТАФОВА

06.10.2020

10-11ч

23.

ПЕТАР КАНЕВЧЕ

06.10.2020

10-11ч

24.

ДАРКО КУТАНОСКИ

06.10.2020

10-11ч

25.

ПЕЦЕ ПЕТКОВСКИ

06.10.2020

10-11ч

26.

ДАРИНКА Л. МАКСУДОВА

06.10.2020

10-11ч

27.

АРМЕНД РУФАТИ

06.10.2020

10-11ч

28.

ТИНА ТРАЈЧУЛЕСКА

06.10.2020

10-11ч

 

III ГРУПА

 

1.

МАРИЈА РАМБАБОВА

07.10.2020

10-11ч

2.

СТЕФАНИЈА АТАНАСОВА ЈОВАНОВСКА

07.10.2020

10-11ч

3.

ЈАНЕ ВАСИЛЕСКИ

07.10.2020

10-11ч

4.

ЕЛИЗАБЕТА МАЛЧОВСКИ

07.10.2020

10-11ч

5.   

АНИЦА ДИМЕСКА

07.10.2020

10-11ч

6.

АНА МАРИЈА ИЛИЕВА

07.10.2020

10-11ч

7.

ЗАМИРЕ БЕЏЕТИ ЗУЛБЕРИ

07.10.2020

10-11ч

8.

БЕЛКИСА ТАИРИ А2БДИИ

07.10.2020

10-11ч

9.

БЕХАР АБДИИ

07.10.2020

10-11ч

10.

РИСТЕ ЗИМОСКИ

07.10.2020

10-11ч

11.

САЊА ШОПОВА

07.10.2020

10-11ч

12.

ФИЛИП ВИДОЕВСКИ

07.10.2020

10-11ч

13.

САЊА ЌИПРЕСКА

07.10.2020

10-11ч

14.

БЕЊАМИН КАМБЕРИ

07.10.2020

10-11ч

15.

ХРИСТИЈАН НЕСТОРОВ

07.10.2020

10-11ч

16.

ПРЕДРАГ СИМЈАНОВСКИ

07.10.2020

10-11ч

17.

МАРИЈА ТАШКОВСКА

07.10.2020

10-11ч

18.

ИВАНА МЛАДЕНОВИЌ ШУМАНОВ

07.10.2020

10-11ч

19

МАРИЈА СЕРАФИМОВСКА

07.10.2020

10-11ч

20.

МАРИЈА ДУКОВСКА

07.10.2020

10-11ч

21.

ЈУЛИЈА  УРУМОВСКА

07.10.2020

10-11ч

22.

КАТЕРИНА АБРАШЕВА

07.10.2020

10-11ч

23.

ГОРДАН БОЕВ

07.10.2020

10-11ч

24.

АРЈЕТА ЏЕЛАДИНИ ИСМАИЛИ

07.10.2020

10-11ч

25.

НАСКО СТАВРЕСКИ

07.10.2020

10-11ч

26.

ВАЛБОНА НЕЗИРИ

07.10.2020

10-11ч

27.

БЛЕРТА ШАХИНИ АЗИЗИ

07.10.2020

10-11ч

 

IV ГРУПА

 

1.

БОРИС ПАНЕВ

08.10.2020

10-11ч

2.

ИВАНА ДИМИТРОВА

08.10.2020

10-11ч

3.

КРУМ ЃОРЃИЕВ

08.10.2020

10-11ч

4.

АЛЕКСАНДРА ЈАКИМОВА

08.10.2020

10-11ч

5.   

МЕЈДИН ИБРАИМ

08.10.2020

10-11ч

6.

ВЛАДИМИР ИВАНОВ

08.10.2020

10-11ч

7.

СИАНДРА СЕЈФУЛАИ

08.10.2020

10-11ч

8.

БОЈАН ТЕОВ

08.10.2020

10-11ч

9.

МАРИЈА ТОРКОВСКА

08.10.2020

10-11ч

10.

КРИСТИНА ТОДОСИЕВА СЕРАФИМОВА

08.10.2020

10-11ч

11.

КРИСТИНА БОГДАНОСКА

08.10.2020

10-11ч

12.

ЊОМЗА АРИФИ

08.10.2020

10-11ч

13.

РИЗА  АФИЗИ

08.10.2020

10-11ч

14.

МОНИКА СИМОНОВСКА

08.10.2020

10-11ч

15.

ВИКТОР СТОЕВ

08.10.2020

10-11ч

16.

АЛЕКСАНДРА ТОДОРОВСКА

08.10.2020

10-11ч

17.

ХРИСТИНА РИСТОСКА

08.10.2020

10-11ч

18.

ДАРКО СТОИМЕНОВ

08.10.2020

10-11ч

19

МИХАЕЛ ПИПЕР

08.10.2020

10-11ч

20.

ЈЕТОН КАМИЛИ

08.10.2020

10-11ч

21.

ЈАСМИНА САНДЕВА ЦВЕТКОВИЌ

08.10.2020

10-11ч

22.

КЛИРИМ ИСАКИ

08.10.2020

10-11ч

23.

АФРИМ АЛИУ

08.10.2020

10-11ч

24.

АНДРЕЈ АТАНАСОВСКИ

08.10.2020

10-11ч

25.

ЕЛЕНА КОСКАРОВА МАЛИНОВА

08.10.2020

10-11ч

26.

САЊА КОСТОВА ИЛИЕВА

08.10.2020

10-11ч

27.

МОНИКА КАРОВА ИВАНОВ

08.10.2020

10-11ч

 

V ГРУПА

 

1.

МОНИКА ГЕОРГИЕВСКА

09.10.2020

10-11ч

2.

ЕЛЕНА ПАНЕВА

09.10.2020

10-11ч

3.

ИВОНА ЈОВАНОСКА

09.10.2020

10-11ч

4.

АНА ГЕРАСОВСКА ЈОВКОВСКА

09.10.2020

10-11ч

5.   

ВЕГИМ ЖАКУ

09.10.2020

10-11ч

6.

ЃУРЃАНА ДАНИЛОВА

09.10.2020

10-11ч

7.

ИЛЕ КУЗМАНОСКИ

09.10.2020

10-11ч

8.

АЛЕКСАНДРА БИЛЈАН

09.10.2020

10-11ч

9.

МАРТА ЈОВАНОВСКИ

09.10.2020

10-11ч

10.

МИЛИЦА БУБАЛО

09.10.2020

10-11ч

11.

ЕМРА ИДРИЗИ

09.10.2020

10-11ч

12.

МАЈА ПЕТРОВСКА

09.10.2020

10-11ч

13.

МАРТА КАМЧЕВА

09.10.2020

10-11ч

14.

РЕНАТА БОЖИНКОЧЕВА

09.10.2020

10-11ч

15.

НЕЏЉА ШАБАНИ ИСЛАМИ

09.10.2020

10-11ч

16.

НАТАША МИТРЕСКА

09.10.2020

10-11ч

17.

МЕДИХА СЕЛИМИ

09.10.2020

10-11ч

18.

МАЈА ТАНКОСКА

09.10.2020

10-11ч

19

ШЕНЕР КЛИНЧЕ

09.10.2020

10-11ч

20.

АНАСТАСИЈА ИЛИЕВА

09.10.2020

10-11ч

21.

МАРИЈА ИВАНОВСКА

09.10.2020

10-11ч

22.

РАДМИЛА РИСТОСКА

09.10.2020

10-11ч

23.

ТОНИ КАПУШЕВСКИ

09.10.2020

10-11ч

24.

МИРЛАНДА МУСТАФА

09.10.2020

10-11ч

25.

ИВАН ПЕТРОВСКИ

09.10.2020

10-11ч

26.

СИМОНА ПОПОВСКИ

09.10.2020

10-11ч

27.

ЈУЛИЈАНА ДИМОВСКА

09.10.2020

10-11ч

 

Технички секретар

Билјана Герасимова
Тел: +389 32 550 400
E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Адреса: ул. „Крсте Мисирков“ бр. 10-А
Пош. фах 201, Штип - 2000, Р.Македонија

Секретар

Лилјана Мираковска
Тел: +389 32 550 432
E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Студентски прашања

Анка Јорданова
032/550-868
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Медицински сестри/техничари, Забен техничар - протетичар, Акушерки

Мери Манева
032/550-070
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Општа медицина

 

Студентски прашања

Стојанче Стојанов
032/550-078
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Фармација, Дентална медицина

Васка Здравкова
032/550-408
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми
Физиотерапевт, Медицински лаборанти, Оптометрија и очна оптика