Установата Медицински симулациски центар Ве информира дека од денес (18.09.2017) започнува пријавувањето за дополнителниот термин за  проверка на знаењето за Advanced Trauma Life Support и Pediatric Life Support за сите специјализанти од Медицинскиот факултет-Скопје и Медицинскиот факултет-Штип кои од оправдани причини не се пријавија во претходниот термин.

Пријавувањето ќе се врши во просториите на МСЦ (во работно време) и ќе трае до 25.09.2017 година.

Терминот за полагање ќе биде на 28.09.2017 година, а дополнително ќе Ве известиме за часот и просторот каде ќе се спроведе полагањето.