Почитувани,

Сите специјализанти на Медицински факултет во Скопје и Медицински факултет во Штип, запишани на специјализација од септември 2015 година па наваму, заклучно со јануари 2018 година, кои до сега, од оправдани причини не поминале Основно одржување во живот (Basic Life Support-BLS) или пак не се ставени на Распоредот за обуки од 04-21 Мај 2018 година, слободно да се пријават во Медицински симулациски центар, Медицински факултет Скопје (оддел за специјалзиации), и Медицински факултет Штип (оддел за специјализации) најдоцна до 20-ти Април 2018 година.

Со почит,

Сектор за нормативно-правни, управни

работи и човечки ресурси при

Установата Медицински симулациски центар-МСЦ "50-та Дивизија" бр.6 1000 Скопје