НА 28.01.2019 И 1.03.2019  ВО МСЦ

I Група  28.02.2019год

ИМЕ ПРЕЗИМЕ

Час за полагање

ЕЛЕНА ЦВЕТИНОВСКА

10ч до11ч

ХИДАЈЕТ АДЕМИ СЕЈФУЛИ

10ч до11ч

МЕВЛУДЕ АДЕМИ

10ч до11ч

САНДРА АРСОВСКА

10ч до11ч

БОРЧЕ СИВАКОВ

10ч до11ч

АТАНАС ФУРНАЏИСКИ

10ч до11ч

АНЕТА ВУЧКОВСКА

10ч до11ч

ГОРАН МИТЕВСКИ

10ч до11ч

ВИОЛЕТА МОЈСОВСКА

10ч до11ч

ЈУЛИЈА ЃОРЧЕВСКА

10ч до11ч

МЕРИ БЕРАТ

10ч до11ч

КРИСТИНА ГЕОРГИЕВСКА

10ч до11ч

КОСТАДИНКА ЃОРЃИОСКА

10ч до11ч

АНТОНЕЛА МАНАСИЕВСКА

11ч до 12ч

ИВАНА КОПРИВЊАК

11ч до 12ч

МАРТИНА АМБАРЏИЕВА

11ч до 12ч

СЛАВИЦА МАВРУШЕВА

11ч до 12ч

КАТЕРИНА ЈОВАНОВА

11ч до 12ч

АЛЕКСАНДРА ПАНОСКА

11ч до 12ч

СЛОБОДАНКА ЦВЕТКОВА

11ч до 12ч

ДИНА   ЗАФИРОВА

11ч до 12ч

БЕТИ   ГЕЛЕЈЧЕВСКА –ИЛКОСКА

11ч до 12ч

ГОРАН   РАЗМОСКИ

11ч до 12ч

ВЕЛИМИР    ШУМЕНКОВСКИ

11ч до 12ч

МАРИЈА ЈОВАНОВСКА КАЛПАК

11ч до 12ч

 ЃОРЃИ  КАЛПАК

11ч до 12ч

РИНА  ПУРИНИ

11ч до 12ч

АЛБИНА  БЕЈТА

12ч до 13ч

СЛАВИЦА  ЗДРАВЕВА

12ч до 13ч

ВИКТОР  СИМЕОНОВСКИ

12ч до 13ч

МАРИЈА  ЏАМБАЗОВА

12ч до 13ч

СЛАЃАНА   ГИНОСКА

12ч до 13ч

СОЛЗА  ЈОВАНОВСКА

12ч до 13ч

ФИЛИП  НАУМОВСКИ

12ч до 13ч

АНГЕЛА ТРПОСКА

12ч до 13ч

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВА ПОСТОЛОВСКА

12ч до 13ч

ДУРИМ АСАНИ

12ч до 13ч

АЛИЛ ДЕРВИШОСКИ

12ч до 13ч

АЛЕКСАНДРА ГЕОРГИЕВА

12ч до 13ч

ГОРАН  РАФАЈЛОВСКИ

12ч до 13ч

МАРЈАН   ГРНЧАРЕВСКИ

12ч до 13ч

КАТЕРИНА АСПРОВСКА

12ч до 13ч

КРИСТИНА МИЛЕВСКА

13ч до 14ч

ИЗАБЕЛА ЈОВАНОВСКА

13ч до 14ч

ГОЦЕ ЈОНЗОСКИ

13ч до 14ч

ТАМАРА БОЈКОВСКА

13ч до 14ч

НАДИЦА ТРАЈКОВСКА

13ч до 14ч

ФИЛИП НИКОЛОВ

13ч до 14ч

АНА ЧЕЛИКИЌ

13ч до 14ч

САЊА ЛУКИЌ

13ч до 14ч

ЏЕМ  АДЕМ

13ч до 14ч

ЕЛЕНА МАНАСИЕВСКА

13ч до 14ч

МАРИЈА ЃОШЕВСКА

13ч до 14ч

НИКОЛА  СИЛЈАНОВСКИ

13ч до 14ч

СТЕФАН  КРСТЕВСКИ

13ч до 14ч

ЕЛЕНА ЃОРЧЕВСКА

13ч до 14ч

БИЉАНА ПОПОСКА

13ч до 14ч

ЕЛИЗАБЕТА ИЛИЕВА ГЕОРГИЕВСКИ

14ч до 15ч

ГАЗМЕН МЕХМЕТИ

14ч до 15ч

МАЈА ИВАНОВА

14ч до 15ч

БОБАН СОТИРОВСКИ

14ч до 15ч

АНДРИЈАНА ПЕТРУШЕВСКА

14ч до 15ч

АНАСТАСИЈА ДЕНОВА

14ч до 15ч

МАЈА ЌУЛИБРК НЕДЕЛКОВСКА

14ч до 15ч

МАЈА ДИМИТРОВСКА

14ч до 15ч

НЕНАД  ВРГОВИЌ

14ч до 15ч

СИМОНА САПУНЏИЈА

14ч до 15ч

ЛЕУТРИМ ШАЌИРИ

14ч до 15ч

АВДИ МУРТЕЗАНИ

14ч до 15ч

АНТОНИО  МИТКОВ

14ч до 15ч

ЃУЛШЕН МУРАТИ

14ч до 15ч

ДРИТОН БИЉАЉИ

14ч до 15ч

ИЗАБЕЛА ЈОВАНОВСКА

14ч до 15ч

АНА СТОЈКОВСКА

14ч до 15ч

АНГЕЛ  СТОЈАНОВСКИ

14ч до 15ч

АЛЕКСАНДРА ТОЧКО

14ч до 15ч

ВЕРИЦА МАЛИНКОВА

14ч до 15ч

 

II Група  01.03.2019год

ЕМИЛИЈА ЧАБУКОВСКА

10ч до11ч

ИВО ПАУНКОВСКИ

10ч до11ч

СТОЈАНЧО ИЧЕВ

10ч до11ч

МАРКО РАДИНОСКИ

10ч до11ч

АНЕТА АТАНАСОВА

10ч до11ч

АНА ВАСИЛЕВСКА

10ч до11ч

ХАНА ДЕАРИ

10ч до11ч

СЕЈЛАН МУРТЕЗАНИ

10ч до11ч

АРТА ИСЕНИ – ХАСАНИ

10ч до11ч

АНГЕЛА КОЛЕСКА

10ч до11ч

ДЕСПОТ ДЕСПОТОВСКИ

10ч до11ч

АНИТА НАЈДОВА

11ч до 12ч

СТЕФАН КРСТЕВСКИ

11ч до 12ч

АНГЕЛЧО ГЕОРГИЕВСКИ

11ч до 12ч

ЉЕУТРИМ СУЉЕМАНИ

11ч до 12ч

ЕДИТА ИСЕИНИ

11ч до 12ч

САНДРА ЦИЛЕВСКА

11ч до 12ч

ГОРАН ГЕОРГИЕВСКИ

11ч до 12ч

СИМОНА ПОПОВА

11ч до 12ч

МАКЕДОНКА МИТРЕСКА НАУМОСКА

11ч до 12ч

АНДРИЈАНА ТРАЈКОВА

11ч до 12ч

НИНА АПОСТОЛОВСКА

11ч до 12ч

ТАТЈАНА ДАВИТКОВСКА

11ч до 12ч

БИЛЈАНА ОГНЕНОСКА

11ч до 12ч

АНДРИЈАНА ИЛИЕВСКА ВЕЛКОВСКИ

11ч до 12ч

ПЕТАР МИЛОШЕВСКИ

12ч до 13ч

БОЈАН БУДИЌ

12ч до 13ч

НЕВЕНКА РИДОВА

12ч до 13ч

ДУБРАВКА МАРТИНОВСКА

12ч до 13ч

ВЕСНА РОГЛЕВА ЈАНЕВА

12ч до 13ч

ЛУЛЈЕТА МУЛАКИ

12ч до 13ч

МАРИЈА КАРАКОСТОВА

12ч до 13ч

ВЕСНА ГРОЗДАНОСКА ПЕТРЕСКА

12ч до 13ч

ВЛАДО СПИРОВСКИ

12ч до 13ч

СИМОНА ДАНОСКА

12ч до 13ч

РОЛАНД  ДУКА

12ч до 13ч

ИЛИЈА АТАНАСОВ

12ч до 13ч

ВАСКА ТРАЈКОВА

13ч до 14ч

КРИСТИНА ДЕНЧОВСКА

13ч до 14ч

ЕЛЕНА КРСТЕСКА

13ч до 14ч

АЛЕКСАНДАР ПЕТРОВСКИ

13ч до 14ч

ЕНЕС ЈАШАРИ

13ч до 14ч

ДАРКО ДОНЕВСКИ

13ч до 14ч

БИЛЈАНА МИЛЕНКОВСКА

13ч до 14ч

МАРИЈА АТАНАСОВА

13ч до 14ч

ВИОЛЕТА НИКОЛОВ

13ч до 14ч

МИХАЕЛА НЕСТОРОВА

13ч до 14ч

ИВАНА КРСТЕВСКА-ТРПКОВСКА

13ч до 14ч

ЕЛЕНА БОЈАЏИЕВА

13ч до 14ч

КРИСТИН   КОСТАДИНОСКИ

13ч до 14ч

СЕЉАДИН  МЕМЕТ

13ч до 14ч

ДИЈАНА КОСТОВСКА

14ч до 15ч

ЉУПКА ЛАЗАРЕВА

14ч до 15ч

МАРИНА ТРАЈЧОВСКА

14ч до 15ч

РОМИР КАДРИУ

14ч до 15ч

ХРИСТИЈАН  ТРПЧЕВСКИ

14ч до 15ч

МИРАНДА РАМАНИ

14ч до 15ч

АРМЕНД   ИЗАИРИ

14ч до 15ч

ХРИСТИНА П.ДОЛЕШАЛ

14ч до 15ч

ЈУЛИЈА ЈАНОСКА

14ч до 15ч

ЛАМБЕ КРСТЕСКИ

14ч до 15ч

СОЊА БОЈЧЕВА

14ч до 15ч

ОЛГИЦА МИХАЈЛОВА

14ч до 15ч

ДИМИТАР БОЈАЏИЕВ

14ч до 15ч

ДЕЈАН ПЕТРОВСКИ

14ч до 15ч

ЕЛЕНА МИРОВА ШАКЛЕВА

14ч до 15ч

СЛАЃАНА КИТАНОВА-АНДОВА

14ч до 15ч

ЕЛЕОНОРА ГРОЗДАНОВА

14ч до 15ч

ТАТЈАНА ЌОСЕВСКА

14ч до 15ч

МАРТИНА ДИМИТРОВА

14ч до 15ч

ТАМАРА МАНЧЕВА

14ч до 15ч

ВЕСНА ПЕШЕВА ЈАНКОВСКИ

14ч до 15ч

ВЕНЦО ВУИНОВ

14ч до 15ч

АЛЕКСАНДРА ЈАНКОВСКИ

14ч до 15ч

АЛБИНА БЕЈТА

14ч до 15ч

АНЕТА АТАНАСОВА

14ч до 15ч

ХРИСТИНА ПУЦАКОСКА ДОЛЕШАЛ

14ч до 15ч

СИМОНА ДАНОСКА

14ч до 15ч

 

Технички секретар

Билјана Герасимова
Тел: +389 32 550 400
E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Адреса: ул. „Крсте Мисирков“ бр. 10-А
Пош. фах 201, Штип - 2000, Р.Македонија

Секретар

Лилјана Мираковска
Тел: +389 32 550 432
E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Студентски прашања

Анка Јорданова
032/550-868
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Медицински сестри/техничари, Забен техничар - протетичар, Акушерки

Мери Манева
032/550-070
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Општа медицина

 

Студентски прашања

Стојанче Стојанов
032/550-078
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми:
Фармација, Дентална медицина

Васка Здравкова
032/550-408
е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
референт за студиски програми
Физиотерапевт, Медицински лаборанти, Оптометрија и очна оптика