Почитувани студенти,

Ве информираме дека на Факултетот за медицински науки се распишуваат избори за членови во Факултетско студентско собрание на Факултет за медицински науки при Универзитет "Гоце Делчев" во Штип.

Согласно член 417 од Статутот на Универзитет "Гоце Делчев" во Штип, право да избираат и да бидат избрани за членови на факултетското студентско собрание имаат сите студенти на единицата кои се запишани на студии во учебната година во која се избира факултетското студентско собрание. Факултетското студентско собрание брои 10 (десет) членови кои се избираат на непосредни, фер и демократски избори со тајно гласање.

Кандидатите кои би се пријавиле за членови во Факултетското студентско собрание треба да достават пријава во архивата на факултетот во рок од 8 работни дена, сметано од 4ти ноември 2019 година.

Изборите ќе се одржат на ден 04.12.2019 година, среда, во зградата на деканатот на Факултет за медицински науки на ул. „Љубен Иванов“ број 25 во Штип во период од 10 часот до 15 часот.

4.11.2019 год., Штип