- Важи оваа соопштение до 31ви декември 2019 година

Почитувани студенти, во прилог е фајл каде се дадени сите теми за дипломски работи-завршни испити за студентите на сите насоки на Факултетот за медицински науки.

ВАЖНО: Студентите на Академските студии на Општа медицина фармација и Дентална медицина, може да одберат теми за дипломски работи САМО ОД ВНАТРЕШНО ВРАБОТЕНИ ПРОФЕСОРИ НА ФМН, додека за стручните студии може да се одберат теми од ментори и од внатрешно вработени наставници на ФМН при УГД Штип, како и од надворешните избрани наставници на ФМН.

ННС на ФМН при УГД Штип

Дипломски теми за 2019